Automatické zavlažování trávníku i zahrady

  • -

Automatické zavlažování trávníku i zahrady

Category : Články partnerů

Zavlažovací systém je nepostradatelný během celého roku, kdy nám šetří spoustu času a práce, ale i během služebních cest a dovolené. Trávník, stromy, keře, rostliny i záhonky na zahradě jsou svěží a plné vitality i v parných dnech.

 

Aby vám rostliny na zahradě neuschly během parna i dovolené, systém automatické závlahy se o vodu postará za vás. Zalévání zahrady může díky systému zavlažování probíhat zcela automaticky a bez vaší přítomnosti. Můžete si jej naprogramovat a ovládat i na dálku. Můžete si hrát s dětmi, v klidu pracovat, relaxovat a věnovat se tomu, co máte rádi, nebo konečně s klidným svědomím odjet na dovolenou či služební cestu. Jak vyřešit zavlažování trávníku a zahrady?

Správná zahrada

Automatický zavlažovací systém.

 

Zavlažování zahrady

V suchu a parném létě mohou stromy, keře, rostliny, záhonky i dlouho pěstovaný trávník lehce vzít za své. Zavlažování se dá ale plně zautomatizovat a naplánovat i během vaší dlouhodobé nepřítomnosti. Pokud nechcete přijít o pracně vypěstované rostliny, keře, stromy a trávník, určitě se vám vyplatí investovat do důmyslně navrženého samozavlažovacího systému. Efektivní zavlažování trávníku a rostlin bez práce a starostí proto svěřte do rukou odborníka.

Zavlažování trávníku

Na malé, střední a hlavně velké plochy se vyplatí instalovat automatické zavlažování trávníku s vysouvacími tryskami a dešťovými čidly. Je praktické, náklady se vám v úspoře za vodu rychle vrátí a ušetří vám spoustu času i peněz. Navíc má automatizovaný systém závlahy snadné a energeticky nenáročné používání. Naprogramujete si čas, délku, intenzitu i četnost zálivky. Automatické zavlažování se o vše postará každý den i během vaší nepřítomnosti.

Kapková závlaha a zavlažovací rohože

Kapková závlaha se používá tam, kde nelze, nebo je neekonomické využít rotační a rozprašovací vysouvací postřikovače vhodné třeba na trávník. Systému mikrozávlah využijete na zalévání záhonů, živých plotů, jednotlivých rostlin i skleníků. Kapkové zavlažování můžete nechat na povrchu, nebo ho schovat pod zem. Zavlažovací rohože mají kapkovací potrubí integrované v pravidelných rozestupech mezi vrstvy geotextilie. Voda nasytí geotextílii a pak rovnoměrně zavlaží celou plochu.