Co je důležité u půjčoven aut

  • -
autopůjčovna Brno

Co je důležité u půjčoven aut

Category : Články partnerů

Samozřejmě na prvním místě budete uvažovat cenu a to, zda půjčovna nabízí auto, které potřebujete. Ale v případě, že jste našli půjčovnu, která toto splňuje, co jsou další důležité proměnné, které musíte vzít v potaz? Které věci se ukáží jako naprosto nezbytné a klíčové v případě, že se něco stane? Když se nic nestane, tak je v podstatě každá půjčovna dobrá. Ale co když vše nepůjde jako na drátkách? Jedním z příkladů, dle kterého měřit ostatní je rozhodně i Půjčovna aut Brno.

Pojištění aut

Absolutně nejdůležitější je správné pojištění. Platí, že je lepší být pojištěn dvakrát, než v případě nehody zjistit, že jste situaci podcenil. Auta jsou drahá a půjčené auto se rychle může změnit v noční můru.

Je poměrně pravděpodobné, že nějaké základní pojištění již máte. Pokud vlastníte auto a do půjčovny jste zavítali, protože vaše vlastní auto zrovna nemůžete použít, pak je docela možné, že vaše běžné pojištění se bude vztahovat i na půjčené auto. Projděte si dobře smlouvu a seznamte se důkladně se vším, co vám nabízí. Druhou možností je, že základní krytí máte v rámci pojištění, které nabízí kreditní karty. Kromě cestovního pojištění to bývá obvykle pojištění v případě nehody. Na pojištění plynoucí z vlastnictví kreditní karty se právě nejčastěji zapomíná.

Nicméně pojištění by měla nabízet samotná půjčovna. Pokud tomu tak není, tak se této půjčovně vyhněte, a to i v případě, že byste měli pojištění vlastní. Je to varovné znamení. Seznamte se s pojištěním, které má půjčovna sjednané. Jaký je postup v případě, že jej budete potřebovat?

Půjčovna aut Brno nabízí pojištění se spoluúčastí 10% s možností sjednat si spoluúčast nulovou. Zvažte, zda to nestojí za to. V případě velké havárie může být i 10% velká částka, která dokáže zahýbat rodinným rozpočtem.

půjčení osobních vozů

půjčení osobních vozů

Personál

Nikdy byste se neměli dostat do situace, kdy budete z personálu páčit jakékoliv informace a to ani o pojištění. Ochota a vstřícnost personálu jsou další známkou dobré půjčovny. Zaměstnanci sami od sebe musí nabídnout všechny informace a vysvětlit vše potřebné.

Poté, co si vyberete půjčovnu, zaměstnanci vám musí ukázat vybrané auto a ukázat vám, jak se ovládá, základy jsou sice vždy stejné, ale některá auta mají některé ovládací prvky odlišné a vy to nechcete zjistit až v případě nouze. Poté vás musí nechat projet zkušební jízdu, abyste zjistili, zda je vše v pořádku. Sepsání předávacího protokolu je naprostou samozřejmostí. Půjčovna aut Brno také dbá na to, aby auto zaměstnanci spolu s klientem nafotili.

Posléze s vámi zaměstnanci musí projít smlouvu, která vám musí být vysvětlena, nikoli pouze přistrčena k podpisu a na všechny otázky musí vstřícně a informovaně odpovědět. Chování zaměstnanců ve chvíli předávání aut je ukázkou a zárukou dobrého chování i v případě nouze.

Asistenční služby

Dobré autopůjčovny také musí nabízet asistenční služby. Zapomeňte se informovat jaké je telefonní číslo a kdy je telefonní linka dostupná. Půjčovna aut Brno garantuje dostupnost své asistenční služby 24 hodin denně, protože nehody se mohou stát jak během dne, tak uprostřed noci.

Zaměstnanci sice mohou být milí v momentě předávání aut a mohou Vám vše jasně a srozumitelně vysvětlit, ale pokud se stane jakákoli nehoda, stres nad Vámi může vyhrát. Navíc Vám v případě potřeby dokáží vysvětlit, jaké jsou potřebné kroky, aby pojišťovna proplatila vzniklou škodu. Zda je nezbytné volat policii a jaké dokumenty po nich máte požadovat, jaké dokumenty potřebujete od ostatních osob, které se účastnily nehody.

Asistenční službu nevyužijete pokaždé, ale v případě, že ji budete potřebovat, bude za ní vděčni. Ve správnou chvíli může právě schopný zaměstnanec na telefonu znamenat rozdíl mezi menším neštěstím a několikaletým sporem.