Oprava betonové podlahy spolehlivě a profesionálně

  • -

Oprava betonové podlahy spolehlivě a profesionálně

Category : Články partnerů

Beton byl dlouho vnímán jen jako materiál pro průmyslové budovy, výrobní haly a další místa, která s klasickou domácností nemají co do činění. Dnes už je běžným stavebním prvkem i v rodinných domech a domcích. Tudíž ho můžeme najít jako základ podlahy jak v nich, tak například v garáži nebo na zahradě.

Ale pokud byl nekvalitně namíchán a ještě hůř zpracován, vypadá pevně a dobře opravdu jen krátkou dobu. Problémy na sebe pak nenechají dlouho čekat. Mohou to být prasklinky, pomalé vydrolování, odlamování kousků a deformace po celé ploše. Jakmile je narušena vlastní struktura kamene, nabaluje se na ni všechno další. V takovém případě obvykle pouhá oprava nedává smysl a je lepší začít nanovo.

Základní kámen je kvalita

Beton je háklivý na míchání různých příměsí. I pokud je pak dobře zpracován na místě, jeho životnost je snížena. On sám nějakou údržbu jednou za čas taky potřebuje, i když je jako materiál považován za téměř nesmrtelný. To platí pro dobrý beton dobře nalitý. V případě starého a špatného základu nemá smysl se o opravě ani bavit. Pokud je navíc povrch znečištěný, nebude na něm držet jakákoli nová vrstva. Někdy se ze starého bloku dají použít aspoň dobré kusy.

Úroveň poškození s prvním ohledáním

Nutný rozsah oprav je znám po prvním průzkumu postiženého betonu naším kvalifikovaným pracovníkem. Podle toho bude pak určen další postup opravy betonové podlahy.

V závislosti na rozsahu a typu poškození existuje několik procedur, které lze na beton použít. Ve většině případů jde o reparační hmoty, které velmi dobře přilnou na původní materiál. Na jiné případy se pak dobře hodí lehčí beton. Pro libovolnou operaci s betonovou podlahou je zásadní její naprostá čistota, což ale zařizujeme průmyslovými vysavači s dostatečnou účinnosti.

A když to začne…

Při přítomnosti dilatačních spár nebo podlahového vytápění je použit lehčí beton. V první řadě nezatěžuje základový materiál, zadruhé vede lépe teplo.

Lze se setkat i s případy, kdy beton samotný není nijak narušen, ale přesto se na jeho povrchu objevuje betonový prach. Tohle má na svědomí většinou kombinace špatných přírodních vlivů a přetěžování betonu samotného. Prašnost lze vyřešit penetrací povrchu bloku, případné vytvoření nové vrstvy je pak už poměrně snadné, takže tato oprava betonové podlahy patří k lehčím.

Mat a lesk na závěr

Pokud má být oprava betonové podlahy skutečně profesionálně provedená, vyžaduje svůj čas a pečlivost. V případě úspěchu vydrží materiál dlouhé roky prakticky bez nutnosti dalších zásahů. Na závěr každé opravy následuje broušení, které odstraňuje i zašlou a zažranou špínu. Povrch je pak ovšem spíše matný, takže pokud chcete lesklý beton, je potřeba ještě samotné leštění.

Otázky?

Pokud vás zajímá cokoli dalšího nebo se chcete rovnou domluvit na prohlídce, kontaktujte nás na mailu info@udrzbapodlahpraha.cz nebo telefonu +420 732 653 601.