Renovace podlahy může mít i překvapivý výsledek

  • -

Renovace podlahy může mít i překvapivý výsledek

Category : Články partnerů

Dokonalost každé podlahy jistě dodá především kvalita materiálu a vhodné zpracování. Dřevěná podlaha patří k těm podlahám, které jsou stále na nejvyšších místech, co se týká oblíbenosti, ale také materiálového složení. Dřevo je stavebním materiálem vlastně od nepaměti a stavěly se nejen lidská obydlí a šlechtická sídla, ale také hospodářská stavení a v současné době patří dřevostavby k velmi oblíbeným stavbám pro život. Ovšem i podlaha v takovém domě může být ze dřeva a je třeba ji dobře udržovat, aby nebylo nutné ji měnit.

Renovace podlahy

Renovace podlahy je vždy dobrou volbou.

Co lze očekávat od takové renovace podlahy

Dřevěná podlaha patří mezi stálice na trhu. Je pevná, dokonalá a má jedinečnou strukturu. Dřevo je přírodní ekologický materiál a tak i právě pro tuto skutečnost je dřevěná podlaha oblíbená. Podlaha je nejzatíženější částí domu a je třeba vybrat vhodný materiál. Pokud je to dřevo a po několika desítkách let již taková podlaha ztrácí svůj lesk, je třeba podlahu vyměnit nebo zrenovovat. Obě možnosti jsou možné s profesionální firmou, která má tyto služby ve svém portfoliu. Zašedlou dřevenou podlahu hned nemusí majitel měnit za novou, třeba laminátovou. Renovace podlahy je možná a je k tomu potřeba odborné posouzení.

Co je tedy třeba udělat nejdříve

Oslovením odborné firmy přijede nejdříve technik firmy, který zhodnotí stav podlahy a navrhne možné řešení. Pokud dřevěná podlaha vyloženě nevykazuje stopy hniloby nebo není narušena červotočem, může se firma směle pustit do renovace. Technik firmy také může nabídnout i odborné poradenství v této oblasti, kdy si třeba majitel domu, kde by mělo dojít k renovaci podlahy, situaci rozmyslí a bude chtít položit novou podlahu. Jde především o vhodný materiál a samotnou pokládku.

Renovace podlahy

Jakmileodným  dojde k vyklizení místnosti, může se začít s renovací. Nejdříve je potřeba celou podlahu vyčistit a odstarnit také starý nátěr a lak. Broušení je vhodným řešením pro odstranění zejména starého laku. Podlaha v této fázi může dosáhnout i jiného odstínu, což mnohé příjemně překvapí. Také se vlivem broušení může zmenšit až o 2 mm, ale v konečném výsledku to nemá na nic vliv. Je třeba také odstranit veškeré nedostatky, které vzniknou během let používání. Jde zejména o praskliny, mezery mezi jednotlivými dřevěnými prkny, dolíky a podobně. Odstranit tyto nedostatky je možné za pomoci speciálního podlahářského tmelu, který je ve většině případů dvousložkový a nanáší se buď celoplošně nebo jen na postižená místa. Tmel se musí nechat dobře zaschnout a poté přijde na řadu opět broušení.

Další kroky renovace podlahy

Jakmile je tmel zaschlý a vybroušený, podlaha dosáhne své podoby. Tady se ale ještě musejí udělat určité úpravy, aby byla podlaha dokonalá a přesně podle představ zákazníka. Jde o pohledové nedokonalosti po broušení, které sa dají lehce opravit ještě před zahájením konečné úpravy podlahy. Pokud bude podlaha připravená, může se přejít na konečnou úpravu a ta zahrnuje lakování nebo voskování podlahy. Zřídka se také používá olejování. Jde o povrchové úpravy, které chrání podlahu před vlhkostí a mechanickým poškozením. Pracovníci odborných firem mají k dispozici vše, co je k tomu potřeba, různě veliké válečky pro lakování, teleskopické tyče a podobně. U lakování je třeba poznamenat, že se provádí v několika vrstvách a její plné zatížení je možné až po několika dnech. Také se doporučuje dát na nožky nábytku alespoň malé filcové podložky, aby se lak nepoškodil.