Finská sauna špičkových kvalit

  • -
finská sauna

Finská sauna špičkových kvalit

Category : Články partnerů

Finská sauna získala lásku všech obyvatel planety a nepochybně si zaslouží hluboký význam. Historie kultury sauny ve Finsku je stará asi dva tisíce let. Design sauny úzce souvisí s finskou kulturou, životním stylem a i stavebními postupy. V současné době je sauna velmi oblíbeným místem pro relaxaci a odpočinek.

Trocha historie

Pro finské obyvatele je finská sauna skutečně posvátným místem, kde můžeme uzdravit svou duši a najít očistu nejen těla, ale i mysli. V našem moderním světě je návštěva sauny místem, kde můžeme relaxovat po náročném pracovním týdnu, získat sílu a zlepšit své zdraví. Podle statistik najdeme ve Finsku saunu v každém druhém domě. Navíc sauna považována za národní symbol a povinnou součást jejich kultury. Samozřejmě, že neexistují žádná přísná pravidla, jak finskou saunu používat, každý se muže saunovat, jak chce, vše závisí na jeho náladě, zdravotním stavu, touze a také věku.

Sauna a její pozitivní účinky  na náš organizmus

Sauna nejenže je velmi prospěšná pro naše tělo a mysl, ale také pro naše zdraví. Díky vysokým teplotám v sauně se tělo potí a vyplavuje tak škodlivé látky. Stejně tak se uvolňují ucpané póry a kůže i pleť je mnohem hebčí, bez známek nějakého stárnutí. Sauna také zvyšuje obranyschopnost našeho těla, takže v zimním období si na nás bacily jistě netroufnou. Ale není to jen o zvýšení imunity. Sauna může pozitivně působit jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů, prohřeje nám klouby a svaly a dokonce můžeme spálit i kalorie.

Princip finské sauny

Ve finské sauně je stále udržována poměrně vysoká teplota. Ta se pohybuje 85-90 stupňů, i když někteří milovníci zvednou teploměr na 100, dokonce 110 stupňů. Teplota by měla zůstat stabilní po celou dobu saunování, její významné poklesy během saunování nejsou povoleny, protože mohou nepříznivě ovlivnit stav těla. Zároveň by měl vzduch zůstat suchý a vlhkost by neměla překročit 20%. Každé takové odpočívání v sauně je možné opakovat zhruba po 15 až 20 minutách, následuje ochlazení těla buď pod sprchou nebo v bazénu. Nabízí se také přírodní ochlazení například v řece nebo dokonce ve sněhu.

sauny finské

Saunu si můžeme pořídit nejen na míru

Jestliže uvažujeme o domácí sauně, můžeme si ji nechat postavit na míru. Spolehlivá a odborná firma nám může nabídnout několik možností, rozměrů, stavbu na klíč, která zahrnuje vše od projektu až po samotnou realizaci. Využije se tak i celkové místo, každý centimetr prostoru. Sauny na klíč jsou velmi oblíbené již z toho důvodu, že si prakticky zadáme své požadavky a za pár dní můžeme mít luxusní domácí wellness, záleží jen na našich finančních možnostech.

Ovšem saunu můžeme mít také jako hotový výrobek a tak ji s klidným svědomím můžeme umístit i do malého panelákového bytu, který může být třeba i tom nejvyšším patře. Existuje mnoho společností, které se zabývají výrobou takových modulů. Můžeme si vybrat z katalogu vhodný model, který bude dodáván s podrobným montážním návodem, ale ve většině případů se můžeme spolehnout na profesionální firmu, která nám vše zajistí. V takových malých saunách je „srdce“ ohřívač, nebo kamna jejichž volba by měla být řešena velmi zodpovědně.

Jedním slovem, neváhejte jít do finské sauny! A pak se pokuste najít slova, která vyjádří vaše potěšení.