Malujeme svůj byt  s malirstvi-praha.cz

  • -

Malujeme svůj byt  s malirstvi-praha.cz

Category : Články partnerů

Jestliže se chystáme renovovat byt, jistě do těchto prací zahrnujeme také malování stěn.  Je to jedna z mála prací, které si můžeme udělat sami, ale které také nestojí balík peněz. Malování náš interiér dokonale oživí a jistě mnozí zaznamenají velkou změnu. Můžeme si vybrat z nejrůznějších typů barev vhodných pro daný interiér, ale také z mnoha odstínů, kterých není zrovna málo. Musíme si uvědomit, že svět není jen černobílý, a že barva hrají v našem životě velkou roli. Výběr barvy v interiéru našeho domu také do značné míry určuje atmosféru, která v něm bude vládnout, malirstvi-praha.cz.

Hlavní je správná příprava

Nejdříve si musíme vše dobře připravit. Nejde jen o to, nachystat si plechovku s barvou a štětec, musíme především připravit stěny pro malování.  Je třeba stěny bytu vyhladit, pokud vykazují stopy nerovností, očistit je a odstranit také starou malbu. Vhodný je také samozřejmě penetrační nátěr, který dobře odpuzuje vlhkost a nátěr lépe přilne k povrchu. Pokud bychom chtěli, aby malba byla opravdu dokonalá a barvy syté, je dobré použít základní nátěr.

Jaké barvy jsou moderní -malirstvi-praha.cz

Zelená barva a její odstíny jsou nejvhodnější pro obytné prostory. Uklidňuje, zbavuje  únavy a stresu, patří k nejoblíbenějším barvám vůbec. Převaha červené zvyšuje  agresivitu a podrážděnost. Tato barva navíc přispívá k vizuální redukci prostoru. Červená barva se nejlépe používá pro jídelny a kuchyně , protože podporuje trávení a stimuluje chuť k jídlu.

Žlutá je barva je barvou  koncentrace. Aktivuje činnost, pomáhá soustředit se, takže se nejlépe používá například pro návrh kanceláře. Žlutá barva by však měla být matná a diskrétní, aby nepřitahovala nadměrnou pozornost. Pokud jsou naše okna směřující na severní stranu, pak mohou vyzdobit interiér nejen pracovny, ale i dalších místností. U ložnice si můžeme vybrat modrou barvu  barvu, která pomáhá zmírnit emoční stres a relaxaci. Nejvhodnější odstíny pro ložnici jsou odstíny zelené až po fialovou. Ovšem tmavé odstíny vyvolávají dojem pochmurných nepříjemných myšlenek.

Barvy vhodné do dětského pokoje

Pokud jde o dětský pokoj, tady musíme s barvami troch opatrně. Je samozřejmě rozdíl vymalovat stěny dětského pokoje pro malé dítě a stěny pokoje studenta. Jasné barvy jsou vhodné právě pro mrňousky a s přibývajícím věkem se jejich styl mění. Také musíme dbát na zdravotní nezávadnost barev a u těch menších můžeme také zvolit barvy omyvatelné. V poslední době se můžeme setkat s barvami, které plní funkci klasické školní tabule a děti se tak mohou vyřádit. V takovém případě je totiž možné malovat na stěnu křídami a děti pak nemalují po stěnách, jak je to ve většině případů, malirstvi-praha.cz.

Profesionální malířská firma – malirstvi-praha.cz

Malování interiéru je v podstatě jednoduché ovšem jen v tom případě, že víme, jak na to. Pokud si netroufneme na malování a to už z jakéhokoliv důvodu, měli bychom tuto práci přenechat profesionální malířské firmě. Tady máme jistotu, že výsledek malování bude takový, jaký jsme si představovali. Malíři mají nejen odborné zkušenosti, ale vědí také jak svou práci dělat dobře a zodpovědně. Disponují rovněž potřebným náčiním, bez kterého by svou práci dělat vlastně ani nemohli. Rozhodovat se můžeme například podle referencí nebo na doporučení svých přátel a známých.