Jak dobře vymalovat dětský pokoj – malirstvipraha.cz

 • -

Jak dobře vymalovat dětský pokoj – malirstvipraha.cz

Category : Články partnerů

Máme – li doma malé děti, určitě jsme nejednou kladli otázku, jak vymalovat jejich dětský pokoj. Je třeba brát v tomhle směru v úvahu nejen to, aby se cítili příjemně a při návštěvě pokoje by na nás dýchla skvělá atmosféra, ale musíme malování přizpůsobit také věku dítěte. Určitě bude velký rozdíl v tom, malujeme – li pokoj pro novorozence nebo pro dítko školou povinné či dokonce pro studenta. Máme také fantazii a odborné rady profesionálních malířů bychom rovněž neměli podceňovat, malirstvipraha.cz

Co je potřeba udělat nejdříve

Bez pořádné přípravy nám ani malování nepůjde od ruky. Neměli bychom proto tuto fázi podceňovat. Stěny musejí být připravené pro malování, tedy čisté, bez zjevných nerovností, bez děr a starou malbu je třeba oškrábat. Hrozilo by, že by se nám nový nátěr po několika dnech sloupal a tak by naše práce byla vlastně zcela zbytečná. Důležitá je také penetrace, která zabraňuje vlhkosti a naopak docílíme lepší přilnavosti nátěru. Můžeme také použít základní nátěr, který nám ještě víc podtrhne odstín barvy, malirstvipraha.cz.

Jaké barvy můžeme zvolit

Věk dítěte tady hraje roli. Pro mrňousky do 6 let si můžeme vybrat barvy jasných odstínů – žluté, oranžové, červené. Dítka školou povinná mohou mít pokoj vymalovaný barvami, které podtrhují soustředěnost a klid –  modrá, zelená, tyrkysová. Pamatovat bychom měli také na to, že malou místnost je nutné vymalovat světlými barvami nebo dokonce jen bílou, tím také pokoj opticky trochu zvětšíme. Pokoje směřované na jih můžeme trochu ochladit a to pomocí šedých, fialových, modrých a tmavě zelených stěn. Ale pro všechny pokoje a místnosti platí jedna zásada, nepoužívat víc jak tři odstíny, malirstvipraha.cz.

Malujeme dětský pokoj

Všichni kdo máme děti samozřejmě chceme, aby se dítko cítilo příjemně, a proto také musíme vybrat odstín, který se bude nejen do interiéru pokoje hodit, ale aby byla barva zdravotně nezávadná. Nevíme – li si rady, je třeba se na vše zeptat odborníka nebo si rovnou můžeme profesionální odbornou firmu pozvat, malirstvi – praha.cz.

Základní pravidla při výběru barvy do dětského pokoje

 • barva by měla být šetrná k životnímu prostředí
 • barva musí být bez škodlivých chemických přísad
 • omyvatelné barvy jsou pro dětský pokoj velmi vhodným řešením
 • barvy by měly mít hypoalergenní konzistenci
 • měla by to být především barva vhodná pro interiérové malování
 • odolná vůči vlhkosti
 • prodyšná
 • barva by také měla být odolná proti opotřebení

Jaké druhy barev máme

 • vodou disperzní barva rychle usychá, nemá žádný zápach, je prodyšná a snadno se čistí
 • akrylová barva vytváří při sušení trvanlivý matný povrch odolný vůči intenzivním vlivům, omyvatelná barva, rychle zasychá, nezapáchá a má několik odstínů
 • latexová barva je velmi stabilní, vytváří na stěně tenký hedvábný povrch, je omyvatelná
 • silikonová barva

Bílá je bílá

Pokud si nevíme rady, jak vymalovat dětský pokoj, můžeme jej vymalovat bílou barvou, která se dá dobře kombinovat s jinými barvami a ve finále tak můžeme mít dokonalý pokoj pro děti, s ještě dokonalejšími doplňky nebo dokonce s tapetou, která vystihuje jejich věk. Bílá působí čistě a nevinně, pro někoho ale může být bílá barva spíše nudnou záležitostí, a právě proto je vhodné tuto barvu dobře zkombinovat.Tady si totiž můžeme dovolit barevnou tapetu s dětským motivem. Děti budou nadšené, malirstvipraha.cz.